
Groeien én grenzen verleggen: een interview met PiTtiG-trainster Hiskia
De kans is groot dat je haar al wel eens bent tegengekomen tijdens één van onze trainingen, maar misschien ken…
Recent rondde Luc Janz (commercieel medewerker) onze verkooptraining succesvol verkopen af – met deze nieuwe kennis (en een mooi nieuw t-shirt) staat hij een stuk zelfverzekerder in een verkoopgesprek. Samen blikken we terug op de training!
“Eigenlijk was ik net nieuw bij Maas CPS en gingen we gelijk samen met het team de training volgen. Ik had dan ook nog geen heel duidelijk beeld van de training, maar ik hoopte erop dat we aan de slag gingen met zelfverzekerder worden omtrent klantcontact en het beter leren lezen van de klant. Dat waren namelijk ook een paar van mijn doelen. Mijn andere doel? Het beter om leren gaan met weerstand.”
“Ja! Het was wel heel mooi, de trainer Peter Verstoep had namelijk direct in de gaten dat ik moeite had met klantcontact wanneer er sprake is van weerstand. Hij ging hier super goed op in en heeft me echt geholpen met dit leerdoel.”
Binnen de training succesvol verkopen gaan deelnemers aan de slag met verschillende leerdoelen, zoals:
Meer lezen over de training? Dat kan hier.
“Super! De training was echt hartstikke leuk. Peter paste erg goed bij onze groep, waardoor we onszelf konden zijn en samen hebben gelachen. Hoewel Peter het ons ook zeker wel lastig kon maken, bijvoorbeeld bij het aan de slag gaan met scenario’s. Hij kon echt goed de moeilijke klant met weerstand spelen. De leerstof werd goed behandeld op een manier die bij onze groep paste, waardoor het echt heel leuk was.”
“Dit was wel echt de L.U.I.S.T.E.R.-methode. Vandaar ook het t-shirt. Je merkt dat sommige dingen niet altijd direct toepasbaar zijn, zeker bij collega’s die al langer in het vak zitten en hun eigen maniertjes hierop moeten aanpassen. De L.U.I.S.T.E.R.-methode was hierop de uitzondering. Dit was direct makkelijk toepasbaar, waardoor het voor mij écht de uitvinding was. Vooral het deel over een gesprek stil laten vallen.”
“Haha, tijdens mijn eerdere opleiding (HBO Sales & Accountmanagement) heb ik geleerd dat als je de aandacht wilt krijgen en vasthouden tijdens het presenteren, een grap goed werkt. Dus, toen we tijdens de training moesten presenteren besloot ik om op deze manier de aandacht te pakken. Tijdens de presentatie droeg ik eerst een hoodie, maar begon ik te ‘klagen’ over dat het toch wel warm is. Onder de hoodie had ik namelijk als verassing het shirt. Na het laten zien van het shirt had ik dan ook zeker de aandacht.”
“Het zal vast geen verassing zijn dat dat ook de L.U.I.S.T.E.R.-methode is. Het shirt hangt immers bij ons op bureau. Ik volg het niet altijd stap voor stap, maar de vuistregels zijn heel gemakkelijk om in te zetten. Wanneer we nu klanten met weerstand spreken, maken we al veel grappen op kantoor na die tijd door naar het shirt te wijzen. Een echte uitkomst dus.”
“Dat was voor ons in het begin even wennen, omdat we geen online omgeving gewend waren, maar over het algemeen beviel het goed. Het was prettig om de leerstof van tevoren te kunnen behandelen in de online omgeving. In de omgeving zaten ook interessante video’s, wat het leren makkelijker maakte.”
“Ja, doe het gewoon! De training geeft je zelfvertrouwen in je werk en dat heb je zo hard nodig. Ik merk dat ik veel beter gesprekken kan voeren puur door deze training. Een echte aanrader dus.”
Al met al, een super enthousiaste deelnemer van onze training succesvol verkopen. Sta je nu ook te springen voor meer informatie of om je gelijk in te schrijven voor deze training? Dat snappen we. Je kan beide via hier doen! En, wist je dat we deze training ook als open inschrijving aanbieden? In september en oktober starten we met nieuwe groepen. Inschrijven voor de open inschrijving kan hier voor september en hier voor oktober.